FB_IMG_1521995927257

У недељу 25. марта у Општој болници Лозница и Дому здравља “Др Миленко Марин” успешно је обављена седма акција, коју је покренуло Министарство здравља, бесплатних превентивих прегледа, у циљу ране дијагностике и промоције превенције као најефикаснијег начина бриге о сопственом здрављу.

Од 8 до 16 часова 233 суграђана је обавило неки од прегледа. Вршени су ултразвучни прегледи, прегледи младежа и гинеколошки прегледи. Укупно је остварено 343 услугe, и то  164 ултразвучна прегледа, 96 преглледа младежа и 83 гинеколошка прегледа. В. д. директора болнице др Милан Тодоровић, гинеколог је  обављао прегледе из своје специјалности.Укупно 50 здрaвствених радника болнице и дома здравља у Лозници радили су  УЗ прегледе абдомена, преглед младежа и гинеколошке прегледе жена.

Акцију је посетио др Душан Јовановић испред Министарства здравља и уверио се у добру организованост.