У недељу 22. априла заједничком акцијом болнице и дома здравља у Лозници, на иницијативу Министарства здравља одржана је осма по реду акција бесплатних превентивних  прегледа. Грађани су могли да обаве  прегледе код  интернисте/ кардиолога уз ЕКГ и мерење крвног притиска а, по потреби и ултразвук срца,  прегледе офталмолога и лабораторијске анализе, хормона FT4 и TSH и тумор маркер за простату – PSA.

Укупно су прегледана  183 пацијента, остварено 369 услуга. Офталмолошких прегледа је било 119, интернистичких/ кардиолошких 138,  и лабораторијских анализа 112. Организација је била на високом ниву у шта  се уверио и надзорник министарства здравља др Душан Јовановић, приликом обиласка прегледа. Др Милан Тодоровић в.д. директора болнице је истакао да овом акциијом Министарства здравља тежиште се са лечења последица пребацује на превенцију и на рано откривањ болести у фази када су веће шансе за излечење. Најважнија корист од тога је подизање општег здравља нације, али нису занемарљиви ни финансијски ефекти за здравство. Рачуна се да један динар уложен у превентиву штеди 16 динара у куративи.