IMG_20180323_105717Општа болница Лозница  и Дом здравља  ” Др Миленко Марин позивају грађане Лознице да у недељу 25.марта од 8 до 16 часова, обаве превентивни преглед, који овог пута подразумева преглед младежа, УЗ абдомена и гинеколошки преглед за даме.

Тим поводом су  др Милан Тодоровић, в.д. директор болнице и др Бранка Красавац директорка дома здравља одржали конференцију за новинаре и позвали све грађане а посебно оне без здравственог осигурања да дођу на прегледе. Прегледи ће се обављати као и до сада у згради поликлинике, улаз поред хитне службе дома здравља, први спрат.

Ово је седма по реду акција бесплатних превентивних прегледа, коју организује Министарство здравља, у оквиру којих је, до сада, прегледано

близу 120.000 грађана. Од тог броја, више хиљада грађана је упућено на даљу дијагностику, чиме је још једном показано да промоција превенције и ране

дијагностике као начина бриге о сопственом здрављу нема алтернативу.