dsc_0116Служба ургентног пријема и збрињавања пацијената отворена је у приземљу зграде Хируршког блока Опште болнице Лозница. Служба је на нивоу секундарне здравствене заштите, ради сваки дан 24 часа за пријем пацијената са зеленим упутом тј. упутом за болничко лечење издатог од стране надлежног лекара из Хитне или Опште службе Дома здравља.
Овде се примају пацијенти којима је после јављања  у Хитну или Општу службу Дома здравља потребна даља медицинска помоћ, обављају се прегледи пацијената и консултације специјалиста различитих медицинских грана који доносе одлуку о даљем лечењу.

Предност постојања ове службе је то што  пацијенти неће више морати да шетају од једног до другог лекара, између одељења, већ ће се најтежим пацијентима пружити помоћ на једном месту .

Такође, обавештавамо све кориснике здравствене заштите да је Пријемна служба Опште болнице Лозница премештена из зграде  Дома здравља у приземље зграде Хируршког блока. Радно време је као и до сада свакодневно 24 часа.