Председник Александар Вучић је данас отворио обновљена одељења Опште болнице у Лозници и најавио да ће радови на реконструкцији свих објеката бити готови до краја следеће године.

Вредност радова на реконструкцији три одељења, Грудног, Интерног и Неуропсихијатрије је нешто више од 400 милиона динара, а новац је обезбедила влада преко Канцеларије за управљање јавним улагањима, док је са 30 милиона динара израда пројектне документације финансирана из градске касе.

Интерно одељење које је било у врло лошем стању је надограђено са 760 квадратних метара, а обновљено је и осталих 1.300 квадрата.

Радови прве фазе, започети крајем 2018. године, на реконструкцији неколико објеката у кругу болнице приводе се крају.