У радној посети  болници у петак 10. марта су боравили Прим. др Душан Јовановић, стручни надзорник Министарства здравља и Прим. др Милош Божовић, директор Здравственог центра Ужице. Посетили су Службу ургентног пријема, Јединицу интензивне неге и Хирургију. Присуствовали визитама. Др Јовановић је у редовном обиласку, а посета директора из  Ужица  је циљу успостављања  сарадње две установе- Здравственог центра Ужице и Опште болнице Лозница. Гости су присуствовали колегијуму и јутарњем састанку болнице и дома здравља. Оно што је др Божовић посебно истакао као пример добре праксе  у Лозници је свакодневно одржавање састанака  на којима присуствују управе болнице и дома здравља, начелници одељења и дежурни лекари болнице као и начелник хитне службе дома здравља, како би заједно решавали све проблеме и координирали око збрињавања пацијената, доносили  конзилијарне одлуке на чему и др  Душан Јовановић стално инсистира.

Др  Душан Јовановић, др Милош Божовић и др  Зоран Ковачевић, директор болнице  су са градоначелником Лознице  Видојем Петровићем одржали састанак  у циљу унапређења здравстевенe заштите.