1

Данас су Општу болницу Лозница посетили др Душан Јовановић, специјални изасланик министра здравља и директор  Опште болнице из Новог Пазара др Мирсад Ђерлек.

После обиласака одељења хирургије, гинекологије, службе ургентног пријема и специјалистичких амбуланти хируршког блока у управи је одржан радни састанак са директорком РФЗО Шабац  мр Радмилом Милићевић, др Душаном Јовановићем, замеником директора Ургентног центра Србије, руководством Опште болнице Нови Пазар, градоначелником Лознице Видојем Петровићем, помоћником градоначелника др Радованом Дивнићем и руководством болнице.

Др Јовановић је похвалио руководство и све запослене у болници, рекавши да је доста организационих промена учињено за кратко време, не само  у погледу подизања нивоа хигијене, већ и вођења документације, односа према пацијентима, међусобне комуникације запослених и сл. Испоштоване су  препоруке Министарства здравља у циљу  пружања што квалитетнијих  здравствених услуга.

Ових дана су у току радови на замени централне стерилизације и проширењу  специјалистичке амбуланте за интерне болести.