20180511_100641У Општој болници Лозница је обележена недеља Црвеног крста, посвећену раду ове хуманитарне организације.

У оквиру „Недеље Црвеног крста“, од 7. дo 14. мaja, Црвени крст Лозница је реализовао  низ активности. Једна од њих је акција „Пакет за новорођену бебу“.  Током ове традиционалне акције која се већ више од 25 година одржава , бебе са подручја Града Лозница рођене у Лозничком породилишту у Недељи Црвеног крста, даривали су  беби-пакетом.  Пакете је уз честитке  младим мајкама уручила Весна Мелезовић, секретар Црвеног крста.

11. маја је у Служби за трансфузију крви у сарадњи са Црвеним крстом, организовано је обележавање Националног дана добровољних давалаца крви. Као и сваке године до сада, тај дан су позвани  запослени у болници и дому здравља да се придруже акцији.

Активности су испраћене од стране  локалних медијских кућа ТВ Подриње и ТВ Лотел.