Министар здравља је имановао др Душана Јовановића, заменика директора Ургентног центра Србије за контролу рада Опште болнице у Лозници. Др Јовановић је данас наставио редовну посету болници.  Присуствовао јутарњем састанку у Управи болнице а потом је обишао одељења: Хирургије, Јединицу интензивне неге, Гинекологију са породилиштем, Ортопедију и Службу ургентног пријема. После обиласка на сваком одељењу  је одржао састанак са лекарима око побољшања квалитета рада. Дао предлоге око даљег лечења пацијената, међусобне комуникације, односа према пацијентима као и едукације младих лекара.

Једна  од препорука др Јовановића је: посете увести од 13, 00 до 14, 00 часова свакодневно на свим одељењима. Сваки дан да се одреди  један лекар, специјалиста који ће давати информације о пацијентима у времену од 13,00 до 14,00 часова  у посебној просторији.

unnamed-1