14.10. 2016. године по налогу Министра здравља др Златибора Лончара Општу болницу Лозница  посетили су Прим. др Душан Јовановић, заменик директора Ургентног центра Србије  и  Доц.  др Радоје Симић директор Института за мајку и дете Србије ” Др Вукан Чупић “. На колегијуму  који је одржан са руководством болнице и начелницима одељења  др Јовановић је истакао да у здравстевни систем мора да се уведе ред, руководиоци болница и начелници  убудуће морају знати сваког пацијента, да визите морају да буду свако јутро, а лекари уколико имају недоумице могу да се консултују са особом из клиничких центара који су им додељени за менторство.

Доц. др Симић и др Јовановић са в.д. директором др Зораном Ковачевићем и помоћником директора ОБ Лозница др Миланом Тодоровићем су у болници боравили 14. 15. и 16. октобра, обишли су  одељења: Хируршко,  Дечије, Интерно и Службу ургентног пријема. У току обиласка  свих  просторија на одељењима  и прегледа документације пацијената давали су препоруке  за оно што је неопходно променити како би  пацијентима пружали што квалитетније здравствене услуге.