Национални дан давалаца крви 11.мај 2015.године

На јучерашњој акцији добровољног давања крви учешће су узели запослени Опште болнице Лозница и Дома здравља “Др Миленко Марин”. Акцију је организовала Општинска организација Црвеног крста Лозница у просторијама Службе за трансфузију крви, а повод је 11.мај-Национални дан давалаца крви.
У наведеним здравственим установама велики је број редовних давалаца крви који крв дају више пута током године.

Акције добровољног давања крви организују се 2 или више пута месечно у месним заједницама на територији Општине Лозница, по годишњем плану који прави Комисија за давалаштво крви Црвеног крста Лозница у сарадњи са Службом за трансфузију  крви Опште болнице.
Осим Црвеног крста акције добровољног давања крви могу организовати и Друштва добровољних давалаца крви и друга удружења грађана.