IMG_4848У данашњем издању Лозничких новости је објављен интервју са др Миром Вучетић в.д. директор Опште болнице и др Миланом Тодоровићем помоћником директора

Др Мира Вучетић,в.д. директора  је   за Лозничке новости изјавила следеће :Општа болница Лозница је једна од ретких здравствених установа у Србији која нема Службу за пријем и збрињавање ургентних стања.У сарадњи са Министарством здравља препознат је наш проблем,сами смо урадили елаборат о оправданости отварања нове службе припремили пројекат за реконструкцију постојећег простора за пренамену за другу делатност и пројекат неопходне опреме.Процењена вредност је 20 милиона динара.Захтев за финансијска средства проследили смо Министарству здравља, комисији за процену приоритета  набавке  и очекујемо на првом заседању комисије да нам одобре средства.Упутили смо и кадровској комисији захтев за пријем медицинског кадра неопходног за рад у новооформљеној служби.Овим пројектом добићемо јединствен простор за пријем свих хитних  пацијената ,створити услове за брзу тријажу пацијената и ефикасно решавање здравствених проблема уз правовремену реакцију свих запослених разних специјалности, неће бити шетања пацијената по амбулантама  већ ће се најтежим пацијентима пружити помоћ на једном централном месту.Повезаност топлим  ходником  са интерним одељењем  олакшаће   збрињавање пацијената у коронарној јединици и интентзивној нези.Све ово ће  допринети  повећању квалитета у пружању здравствених услуга.Један од  корака је учињен крајем претходне године,набавили смо један санитет из средстава наших донатора.

На препоруку  Министарства здравља аплицирали  смо  и за доделу  финансијских средстава за набавку ЦТ апарата .Набавка новог скенера  је од изузетног значаја ,јер су се сви пацијенти упућивали у друге установе, и представља капиталну инвестицију не само за Општу болницу  већ и за цео Мачвански округ.Унапредили би квалитет здравствене заштите  јер би се скратило време за квалитетну дијагностику болести,адекватно лечење  и брзу иправовремену терапију ургентних стања,решили дуго чекање  на прегледе онколошких пацијената.Смањили би трошкове превоза пацијената  и оптерећеност других здравствених установа, а све у сврху задовољства корисника здравствених услуга наших пацијената.

Захваљујем се Министарству здравља што су препознали наш проблем и што смо на путу да га заједнички решимо у што краћем временском року.

Др Милан Тодоровић,помоћник директора за Лозничке новости је изјавио следеће:Ускоро почиње реконструкција санитарних просторија на неколико одељења, где је та реконструкција најнеопходнија.То су одељење неурологије,хирургије,грудно одељење као и онкологија и гинеколошко одељење.Такође, веома брзо биће завршена кречења педијатрије,хирургије,ортопедског и уролошког одељења,онкологије,неурологије и инфективног одељења.Средства  за радове донирао је Телеком у склопу пројекта Министарства здравља „Да нам болнице миришу на чисто“.Предвиђени су и радови на надстрешницама за болничке санитете али и веома значајна реконструкција крова на објекту централне кухиње који је због прокишњавања  могао да угрожава нормалан рад у кухињи,на шта је више пута упозоравано од стране санитарног инспектора .

Надамо се да ће завршетком радова на реконструкцији инфраструктурних  објеката болнице,бити подигнут ниво услуге пацијентима који се лече у нашој установи.

Истини за вољу,предвиђени су и много обимнији радови на реконструкцији објеката инфраструктуре али о њима сада не бих говорио јер су они везани за велика финансијска улагања, истакао је др Тодоровић.