У  Уторак, 26.1.2016. године, Кардиолошки одсек  дечијег одељења Опште болнице Лозница добио је вредну донацију ,савремен ЕКГ апарат “SCHILLER”. Донатор овог изузетно значајног уређаја,незаменљивог у кардиолошкој пракси је организација српских лекара у Америци ( Serbian American Medical Association-SAMA).По речима Др Др Мирка Мрђена ,педијатра кардиолога вредност донације је око 5 000 евра.

До сада је у кардиолошкој амбуланти коришћен стари апарат који се често кварио и његова даља употреба би била непоуздана.Нови ЕКГ апарат има техничке могућности меморисања ЕКГ записа,који се по потреби могу послати електронским путем у референтне здравствене установе.

Др Мирко Мрђен ,педијатар кардиолог, Дечијег одељења Опште болнице у Лозници и менаџмент установе  посебну захвалност исказују др Ивану Аксентијевићу,потпредседнику SAME-е  на разумевању и љубазности.