Сваког месеца, у сарадњи са Црвеним крстом Србије,  Служба за трансфузију крви  Опште болнице Лозница организује акције добровољног давања крви. Овакве акције су неопходне како би попунили али и освежили резерве крви.

IMG_6055

Др Радмила Поповић, начелник  Службе за трансфузију крви  Опште болнице Лозница за ТВ Лотел је изјавила да  данас, организују акцију добровољног давања крви у просторијама Основне школе у Чокешини.

Сваке године у летњем периоду  долази до несташице крви. Залихе крви и крвних продуката у служби за трансфузију Oпште болнице Лозница  су стабилне, али постоји повећана потреба за нултом позитивном и  свим негативним крвним групама.

Др Поповић истиче да давалац крви може бити свака здрава, одрасла особа, код које се лекарским прегледом и провером крвне слике, односно нивоа хемоглобина, утврди да давање крви неће угрозити ни њу, нити особу којој би се та крв применила. Докторка истиче да даваоц може дати крв у размаку од 3 до 4 месеца.

Др Радмила позива све грађане, који су у могућности  да дају крв и спрече летње дефиците крви.