Директор Опште болнице Лозница др Милан Тодоровић свим медицинским сестрама честита Међународни дан медицинских сестара!

Медицинске сестре у лозничкој болници су овај дан обележиле радно.

Међународни даimages (1)н медицинских сестара се обележава 12. маја сваке године у знак сећања на датум рођења Флоренс Најтингел. Флоренс Најтингел је рођена у Фиренци, Италија, 12. маја 1820. године. Она се целог живота борила за унапређење своје професије и права жена. Након школовања пријавила се за одлазак у Турску, где је са групом од 38 медицинских сестара бринула о рањеницима и то је била прва група жена, које су као медицински радници отишли на фронт.

Медицинске сестре представљају главну спону између лекара и пацијената. Посао је тежак, недовољно плаћен, али медицинске сестре га воле и најчешће предано раде.