transfuz.

Поводом 1. Децембра Светског дана борбе против сиде Служба за трансфузију крви Опште болнице Лозница организује у уторак 1. децембра 2015.  године бесплатно поверљиво тестирање на ХИВ.
Тај дан заинтересовани грађани могу доћи у Службу за трансфузију крви Опште болнице од 7,00 -14,00 на тестирање.Није потребан упут нити здравствена књижица.
У служби за трансфузију се редовно врши тестирање на ХИВ  али је неопходан упут и оверена здравствена књижица.
Циљ је омогућити да  више особа сазна свој ХИВ статус у што ранијем стадијуму инфекције али и подизање свести код што већег броја људи о ризицима за инфицирање и добробити тестирања и разумевања да постоји успешно лечење, те да зато треба да знају свој ХИВ статус.
Тестирање на ХИВ је данас део одговорног понашања, јер се дијагностиковањем ХИВ инфекције и лечењем смањује могућност даљег преношења ХИВ-а на друге особе, укључујући и пренос са мајке на дете.