Општа болница Лозница обележила Светски дан  борбе против дијабетеса  13.11.2015. године у Основној школи „Краљ Александар Први Карађорђевић“ у Горњем Добрићу. Ученици школе са својим учитељицама су извели занимљив културно уметнички програм а, припремили су и изложбу здраве хране, на трпези су биле разне пите, погаче, предмети направљени од воћа и поврћа. Сви садржаји који су изведени имали су за циљ да покажу колики је значај правилне исхране у превенцији дијабетеса.У том дану за заинтересоване посетиоце запослени из Опште болнице обављали су превентивне  прегледе и то шећер у крви,крвни притисак и мерење телесне тежине.Прим др Славица Петровић Тадић одржала је предавање о значају правилне исхране  и факторима ризика за настанак дијабетеса. Истакнут је значај ширења информација, знања и подизање свести јавности у борби против неправилне исхране и  недовољне физичке активности. Активност је била медијски пропраћена од стране ТВ Лотел и ТВ Подриње.