IMG_63371У Општој болници Лозница током прошле недеље урађена је прва лапараскопска опреација слепог црева која пацијенту омогућава брз опоравак. При тој интервенцији пацијенти имају мање компликација, краће бораве у болници и брже се опорављају.

У тиму који је обавио операцију су: главни хирург  др Јелена Ђенадић, асистент др Павле Пантелић, анестезиолог др Владан Секулић и инструментарка Милица Туфегџић. У плану хируршког одељења је да се лапарскопске операције  слепог црева  уведу у стандардне процедуре и да се прошири опсег операција. Oперација је урађена тринаестогодишњој девојчици, све  је протекло добро, без компликација.

До сада је у болници у  Лозници лапараскопски рађена жучна кеса и  кила.

Др Јелена  Ђенадић, хирург је изузетно захвална донаторима који су се одазвли позиву хирурга почетком текуће године, када је организована донаторска конференција и прикупљен новац за куповину лигашур ножа за лапараскопске операције.IMG_20171122_083702