IMG-25cf84f17f4f1c12d1f3fd289b43cc02-VДанас је у болници одржан новогодишњи колегијум на коме су присуствовали бројни гости, директорка РФЗО-Шабац Др. Рада Милићевић, председница скупштине града Милена Манојловић Кнежевић, директор Специјалне болнице за рехабилитацију Бања Ковиљача др Александар Јокић, директорка Дома здравља др Бранка Красавац са сарадницима, Дарко Карапанџић,председник управног одбора болнице са члановима, лекари  у пензији  и начелници, шефови организационих јединица, главне и одговорне сестре одељења болнице.

Присутнима се обратио в.д. директора болнице др Милан Тодоровић. Уз честитке за предстојеће празнике директор се осврнуо на протеклу годину, и навео део опреме која је набављена у болници. Између осталог поменуо је: ултразвучни апарт за Службу радиологије са две сонде, донација Алфа банке у вредности око 3 000 000,00 динара; Лигашур апарат за хируршки блок, купљен од средстава прикупљеним на донаторској конференцији крајем прошле године вредност око 2 500 000,00 динара; уретротом, сонда, уретроскоп и још 19 акцесорија за Одељење урологије; трачице за оперативно лечење невољног губитка мокраће (одобрено од стране Министарства здравља- увођење нових технологија), три траке 160.000,00 динара; један аспиратор 170. 000,00 динара и 3 клима уређаја за хирургију вредност 90.000,00 динара донација Златаре Алексић.Холтер притиска и ЕКГ-а донација брачног пара Пејак из Бање Ковиљаче. Пацијент монитор, донација приватног лица вредност 250. 000,00 динара; Реновирана је операциона сала хируршког блока , средствима донације од Хемофарма; Директор је навео и да је болница купила 5 апарата за терапију кисеоником вредниост 90. 000,00 динара. Купљена бушилица-електромоторни систем  за ортопедију вредности 3. 000. 000,00 динара- средства одобрило Министарство здравља. У току је реновирање санитарних просторија  на психијатрији и вешерају средствима Министарства здрвља, вредност 2 700 000,00 динара. Купљен дефибрилатор у коронарној јединици. Реновирана амбуланта за физикалну медицину од стране приватног лица. Реконструисан котао у котларници, вредност 6. 000. 000,00 динара. У стални радни однос примљено 10 лекара, један фармацеут и 23 медицинске сестре. 12 лекара упућено на специјализације. У току је дорада мреже информационог система и увођење новог медицинског софтвера-Хелианта, који је много интуитивнији и комфорнији  у раду лекара пре свега, вредност је око 980 000 ,00 динара. Дигитални рендген апарат је у поступку набавке. Код Канцеларије за јавна улагања аплицирали  смо за средства за реконструкцију интерног одељења, психијатрије, грудног, ресторана-физикална, нове котларница и хируршко гинеколошког блока.

На крају обраћања директор се захвалио свим запосленим на сарадњи и пожелео успешне и срећне новогодишње и божићне празнике.