rendgenЗахваљујући Министарству здравља Служба радиологије Опште болнице Лозница је добила нов, дигитални рендген апарат, чија је  вредност око 11 милиона динара. Др Весна Лазић, начелница радиологије је истакла да је предност овог уређаја  тај што може да сними пацијенте са свих положаја под разним угловима. Снимци се очитавају на радној станици са могућношћу накнадне обраде слике, чиме се значајно смањује  број експозиција. Осим тога добијене слике су са високом резолуцијом што повећава квалитет прегледа.

Болница располаже са  три стара рендген апарат из 1975, 1981. и 1987. године и по речима в.д. директора др Милана Тодоровића до сада су користили и мобилне апарате, али са овом инвестицијом Министарства здравља болница ће решити дугогодишњи проблем због недостатка одговарајућег уређаја. Др Тодоровић се захвалио Министарству здравља и истакао да ће се квалитет пружених услуга у многоме побољшати а за запослене створити бољи услови рада.