IMG_20180128_105437У недељу 28. јануара је  у Општој болници Лозница и Дому здравља “ Др  Миленко Марин“, успешно спроведена акција Министарства здравља – превентивни прегледи: УЗ абдомена, лабораторијске анализе тумор маркера CEA и CA 19-9 и мамографски преглед.

Обављено је укупно 242 прегледа и прегледано 169 пацијената. Ултра звучних прегледа је било 123, анализа  тумор маркера CEA и CA  81, мамографских прегледа  38. Око 50 здравствених радника је било ангажовано на прегледима и захвалјујући доброј организованости пацијенти нису дуго чекали на прегледе.  Др Милан Тодоровић в.д. директора болнице  и др Бранка Красавац директорка дома здравља  су били ангажовани на прегледима.

У току дана установу је посетио и др Душан Јовановић, заменик директора Ургентног центра Србије.