2018-10-01 08.59.33В.д. директора болнице др Милан Тодоровић је на конференцији за медије у протеклој недељи изразио велику захвалност Министарству здравља на средствима за куповину приоритетне опреме за болницу.

Др Тодоровић је истакао да је Министарство здравља  у фебруару одобрило финансијска средства, успешно су спроведени поступци јавних набавки и  опрема је  стигла у болницу.

Вредност је око 10 милиона дин ( тачније  9. 748. 596 РСД), набављено је   :  кардиолошки ултразвучни апарат за одсек кардиологије, кераторефрактометар за очно одељење,  два капнографа  за адекватан мониторинг виталних параметара  и удела анестетичних гасова у удахнутој смеши пацијената у гинеколошко-акушерској и ОРЛ сали и два пацијент монитора за Јединицу интензивне неге.

Набавком ове опреме  Општа болница Лозница у великој мери је  унапредила рад и оперативни програм а самим тим  побољшала квалитет живота пацијената.