крвУ Општој болници Лозница од 1. септембра почиње да се примењује нов Закон о трансфузијској медицини. То подразумева да даваоци крви неће долазити у  Службу за трансфузију болнице да дају крв, већ ће сваког петка од 10 до 16 ч у Вуковом дому културе бити организоване акције. Прва таква акција биће организована 7.9. 2018.

Закон,  предвиђа да до 1. октобра свака болница Министарству здравља и Институту за трансфузију у Београду достави своје годишње потребе у крвним дериватима, на основу чега ће се правити план распореда. ПСР тестирање ће се радити искључиво у Институту и то, обезбеђује да у сваки град стигне потребна количина најбезбедније могуће крви.

На овај начин,трансфузија, сем развијеног света, функционише и у земљама окружења као што су Словенија, Хрватска, Македонија, чак и Република Српска.