IMG_7827В.д. директора болнице др Милан Тодоровић упутио је искрене честитке за празник,  свим медицинским сестрама Опште болнице Лозница,  истакавши да медицинске сестре и техничари представљаjy један од главних ослонаца у раду болнице и свакако имају, поред лекара, најзначајнију улогу у лечењу пацијената.

Медицинске сестре у Општој болници Лозница   обележиће овај празник радно.

Међународни дан медицинских сестара се обележава 12. маја сваке године у знак сећања на датум рођења Флоренс Најтингел. Флоренс Најтингел је рођена у Фиренци, Италија, 12. маја 1820. године. Она се целог живота борила за унапређење своје професије и права жена. Након школовања пријавила се за одлазак у Турску, где је са групом од 38 медицинских сестара бринула о рањеницима и то је била прва група жена, које су као медицински радници отишли на фронт.