6.prev14

Шеста по реду, национална акција бесплатних  превентивних здравствених прегледа под покровитељством ресорног министарствa, одржана је у недељу 25. фебруара.

Општа болница Лозница и Дом здравља „Др Миленко Марин“ су заједничком акцијом организовали прегледе.

Одзив грађана је био одличан, и здравствени радници су од 8 до 16 часова прегледали 242, којима је према потребама пружено 937 здравствених услуга. Обављено је 168 лекарских прегледа са електрокардиографским снимањем и анализом, као и 29 супспецијалистичких кардиолошких прегледа  и 17 ултразвучних прегледа срца (код пацијента са сумњом на кардиоваскуларну болест – са боловима у средогруђу, повишеним крвним притиском, неправиланим или убрзаним радом срца, брзо замарање, код дијабетичара..).Превентивне офталмолошке прегледе до 16 часова обавило је 152 лица. Општу болницу и Дом здравља  су овим поводом посетили и пружили подршку испред Министарства здравља,др Душан Јовановић а испред локалне самоуправе, др Радован Дивнић, заменик градоначелника Лознице.