IMG_3892Први Октобар, Међународни дан старих особа Општа болница је обележила у Основној школи Свети Сава у Липничком шору, у партнерству са Црвеним крстом Лозница,Градском управом,дечијим вртићем Бамби, Музичком  школом и Домом за старе из Тршића.

Ученици школе су приредили приредбу , цео догађај  увеличали су  ученици  музичке школе са својим  композицијама. Акцију је подржао и помоћник градоначелника Љубинко Ђокић .Присутним грађанима се обратила   др сци.психолошких наука Живка Мићановић Цвејић која је у кратком обраћању истакла да људи морају да схвате да личним ставом и добрим психолошким приступом  поспеше квалитет сопствене старости. Служба која се бави промоцијом здравља у Општој болници извела је акцију превентивних здравствених прегледа.Прилику да провере крвни притисак, ниво шећера у крви, добију стручне савете и преузму промотивни материјал о здравим животном потребама и навикама, за време двосатног трајања акције, искористило је укупно 50 суграђана –запослених у школи и посетиоца приредбе.Црвени крст Лозница је поделио  пакете .

IMG_3937 IMG_3933 IMG_3915 IMG_3909 IMG_3895 IMG_3892 IMG_3891 IMG_3885 IMG_3982