Поводом 1.октобра Сетског дана старих из Општа болница  Лозница на ТВ  Лотел  су били гости др сци.психолошких наука Живка Мићановић Цвејић и др Синиша Јововић психијатар запослени на одељењу психијатрије Опште болнице.Том приликом су говорили су о психолошким и емтивним променама које носи „треће доба“ ,о односу друштва и породице према старим, карактеристикама старења код мушкарца и код жена, менталним болестима код старих  лица. Доктори су  истакли да је циљ гостовања да се квалитет старења унапреди, да људи  схвате да личним ставом и добрим психолошким приступом поспеше квалитет сопствене старсти. Taкође су истакли да је уважавање демографских трендова и социјална инклузија старијих особа  од пресудне важности за креирање одрживе урбане средине која промовише једнакост, благостање и просперитет заједнички за све грађане.